VİZYON TARİHİ 19 Aralık 2008
Body Of Lies (Yalanlar Üstüne)
PUAN 8.1 /10
Yapım : 2008 ABD
Tür : Aksiyon, Dram, Gerilim
Süre : 128 Dak.
Yönetmen : Ridley Scott
Senaryo : William Monahan
Favori : 1479 kullanıcının favori filmi
Facebook Paylaş

Film Özeti

O, ABD istihbaratının yeryüzündeki en iyi adamı, yakınındaki kimsenin hayatta kalamadığı, tehlikeli bölgelerde görev yapan bir ajandır. Roger Ferris (Leonardo DiCaprio) son gizli görevinde ifşa olan sahte kimliğinden başka kimliği olmayan, hayatını güvenli telefon hattının diğer ucundaki duygudan yoksun sese emanet etmiş biridir. CIA’in kıdemli elemanı Ed Hoffman (Russell Crowe) lüks bir semtteki evinin oturma odasındaki dizüstü bilgisayarından, başının üzerinden geçen mermilerden korunmak için siper aldığı sırada dahi Ferris’in hareketlerini dikte ederek savaş yönetmektedir. Ortaya yeni çıkmış bir terörist lider, dünyanın en iyi istihbarat örgütlerini atlatarak dünya çapında bir bombalama kampanyası başlatmıştır. Onu kandırabilmek için, Ferris’in yeraltı finans örgütleri ve umutsuz şehitler arasına sızması, bunu yaparken de Ürdün Özel Operasyonlar Birliği’yle eğreti bir işbirliğine girmesi gerekecektir. Görevi onu Irak, Ürdün, Washington ve Dubai arasında getirip götürecektir. Ama Ferris, hedefine yaklaştıkça, kendini aynalarla dolu bir koridorda gibi hissedecektir çünkü müttefikler ancak son aldatmacalarında olduğu kadar iyidirler, ve güven, tüm taktiklerin en tehlikelisidir.

Popüler Yorumlar

dogukan35 26 Temmuz 2012, 01:25

Leonardo DiCaprio'nu o kadar heyecan dolu ve aksiyon filmlerini izledim ancak bu kesinlikle farklıydı.. Çünkü ana tema siyaset yada siyasi konular üzerineydi.. Ama beklemediğim kadar da merak uyandırıcı geldi bana.. Karakterin uçak yolculuklarını bu kadar çabuk yapmasını bir kenara koyarsak başka bir eleştirim yok film hakkında.. Buda zaten kaile alınmayacak bir detay.. Bilmiyorum belkide ilk onu izledim tarihleri farklı, ama bunla bir tutmayacak olsada New York'da 5 Minare'nin bazı yerleri buna çok benziyordu.. Ama neyse.. Filme tekrar dönecek olursa Russell Crowe çok konuşkan değil ancak filme önemli bir konuma sahip karakteri canlandırıyor.. Çok siyasi olaylara girmeyecem ama film gerçekten kendini izlettiriyor.. İncirlik üssünden de bahsediliyor ayrıca filmde.. Leonardo DiCaprio ayrıca polis rollerinde oynadımı nedense daha ilgi çekici geliyor bana.. İzlemenizi tavsiye ederim.. 8/10..!!

0 +13

MehmetKurak7 07 Nisan 2013, 00:11

Kuşkusuz Leo' nun en karizmatik filmi.

0 +5

Yorumlar

DiCaprioo 26 Temmuz 2014, 21:15

İlk defa Amerika'dan gerçekçi bir politik film çıkmış diyebiliriz.Aslında filmde bazı örgütlerin veya grupların dini kullanarak nasıl toplumda üstünlük kurabildiklerini anlatmış.Bence senaryo yetersizdi.Bazı olaylar gereğinden fazla hızlı gelişti ve bu benim gözüm de az olsa bir karışıklığa sebep oldu.Russel Crowe biraz daha arka planda kalmış.Meydan DiCaprio ' ya kalmış.DiCaprio da her zaman ki gibi işinin en iyisini yapmış. 7.5/10

0 0

emre_korkmazer_s_d_w 12 Temmuz 2014, 22:12

Kaç kere izledim bilmiyorum ama daha geçen oturup tekrar izledim leo harika birşey..

0 0

pan_labirent 07 Temmuz 2014, 22:42

çok iyi bir politik ve gerçekler üstüne bir film

0 0

nuh06 25 Haziran 2014, 19:55

Leo'nun güzel oyunculuğu var. film güzel. be beğendim ama kuşkusuz Russel crowe'in en gereksiz rolü bu olmuş diye düşünüyorum. bu kadar mı itici gelir insana. halbuki sevdiğim bir aktördür kendisi.

0 0

losthappiness 15 Haziran 2014, 12:15

Filmin son sahnelerinde Ferris'in de dediği gibi "Kur'an da masum insanları öldürmek ya da intihar yoktur. Demek inandığın tek kitabı da yanlış yorumluyorsun." Yani filmde müslümanlığı ya da islamiyeti küçük düşürmekten ziyade islamiyeti yanlış yorumlayanlara karşı bir eleştiri söz konusu. Bunun dışında tabi ki mükemmel Dicaprio filmlerinden biri daha.

0 +4
Daha Fazla Görüntüle