VİZYON TARİHİ 19 Aralık 2008
Body Of Lies (Yalanlar Üstüne)
PUAN 8.1 /10
Yapım : 2008 ABD
Tür : Aksiyon, Dram, Gerilim
Süre : 128 Dak.
Yönetmen : Ridley Scott
Senaryo : William Monahan
Favori : 1497 kullanıcının favori filmi
Facebook Paylaş

Film Özeti

O, ABD istihbaratının yeryüzündeki en iyi adamı, yakınındaki kimsenin hayatta kalamadığı, tehlikeli bölgelerde görev yapan bir ajandır. Roger Ferris (Leonardo DiCaprio) son gizli görevinde ifşa olan sahte kimliğinden başka kimliği olmayan, hayatını güvenli telefon hattının diğer ucundaki duygudan yoksun sese emanet etmiş biridir. CIA’in kıdemli elemanı Ed Hoffman (Russell Crowe) lüks bir semtteki evinin oturma odasındaki dizüstü bilgisayarından, başının üzerinden geçen mermilerden korunmak için siper aldığı sırada dahi Ferris’in hareketlerini dikte ederek savaş yönetmektedir. Ortaya yeni çıkmış bir terörist lider, dünyanın en iyi istihbarat örgütlerini atlatarak dünya çapında bir bombalama kampanyası başlatmıştır. Onu kandırabilmek için, Ferris’in yeraltı finans örgütleri ve umutsuz şehitler arasına sızması, bunu yaparken de Ürdün Özel Operasyonlar Birliği’yle eğreti bir işbirliğine girmesi gerekecektir. Görevi onu Irak, Ürdün, Washington ve Dubai arasında getirip götürecektir. Ama Ferris, hedefine yaklaştıkça, kendini aynalarla dolu bir koridorda gibi hissedecektir çünkü müttefikler ancak son aldatmacalarında olduğu kadar iyidirler, ve güven, tüm taktiklerin en tehlikelisidir.

Popüler Yorumlar

dogukan35 26 Temmuz 2012, 01:25

Leonardo DiCaprio'nu o kadar heyecan dolu ve aksiyon filmlerini izledim ancak bu kesinlikle farklıydı.. Çünkü ana tema siyaset yada siyasi konular üzerineydi.. Ama beklemediğim kadar da merak uyandırıcı geldi bana.. Karakterin uçak yolculuklarını bu kadar çabuk yapmasını bir kenara koyarsak başka bir eleştirim yok film hakkında.. Buda zaten kaile alınmayacak bir detay.. Bilmiyorum belkide ilk onu izledim tarihleri farklı, ama bunla bir tutmayacak olsada New York'da 5 Minare'nin bazı yerleri buna çok benziyordu.. Ama neyse.. Filme tekrar dönecek olursa Russell Crowe çok konuşkan değil ancak filme önemli bir konuma sahip karakteri canlandırıyor.. Çok siyasi olaylara girmeyecem ama film gerçekten kendini izlettiriyor.. İncirlik üssünden de bahsediliyor ayrıca filmde.. Leonardo DiCaprio ayrıca polis rollerinde oynadımı nedense daha ilgi çekici geliyor bana.. İzlemenizi tavsiye ederim.. 8/10..!!

0 +13

RobertRobertDeNiro 09 Kasım 2012, 16:56

bu abd denilen dünyanın en aşağılık ülkesi dünyanın her yerinde bildiği oyunları oynuyor,karıştırıyor,sonrada bütün suçu müslümanlara yıkıyor.müslümanlığı bir tehdit gibi dünyaya lanse ediyor.bizlerde aptal gibi bu filmleri izliyoruz..

0 +5

Yorumlar

asdsddsds1 28 Ekim 2014, 16:55

bu roller leonardo dicaprio ya çok yakışıyor. filmin akış hızını çok sevdim. dikkat isteyen bi film .

0 0

moderntimes 20 Ekim 2014, 07:03

İyi filmdi.

0 0

mestame 20 Ekim 2014, 02:34

müslümanları kötü gösteriyor sevmedim diye kolayca yazabiliyor olmanıza şaşırdım....ridley scott kingdom of heaven gibi bir film son derece tarafsız bir şekilde yönetti..lütfen böyle bir yorumu midnigt express filmine rahatlıkla yapabilirsiniz.evet sinemanın propaganda gücü var ama o yönetmenlerden değildir scott bunu rahatlıkla yazabilirm.çünkü tüm filmlerini izledim ve beğenmediğim propaganda kokan bir filmi yok.iyi seyirler.
bu yapımda son derece başarılı buldum.süresi biraz uzun ama kesinlikle sıkıcı bir film değil...bu tarz filmler kabusu konunun sıkıcı bir şekilde işlendiği gerçeğidir.izlerken bitmesini istemediğim bir filmdir.iyi seyirler.

0 0

factual 08 Ekim 2014, 13:19

Senaryo, işleniş, yönetmen faktörü, oyuncu kalitesi ve sonuç olarak beğeniyi hak eden bir yapım.

0 0

SweetAnqeL 31 Ağustos 2014, 18:49

Muhteşem İkili Russell Crowe , DiCaprio !!
İzlemeden ölmeyin bence ;)
Puanım : 10/8.9

0 0
Daha Fazla Görüntüle