VİZYON TARİHİ 19 Aralık 2008
Body Of Lies (Yalanlar Üstüne)
PUAN 8.0 /10
Yapım : 2008 ABD
Tür : Aksiyon, Dram, Gerilim
Süre : 128 Dak.
Yönetmen : Ridley Scott
Senaryo : William Monahan
Favori : 1506 kullanıcının favori filmi
Facebook Paylaş

Film Özeti

O, ABD istihbaratının yeryüzündeki en iyi adamı, yakınındaki kimsenin hayatta kalamadığı, tehlikeli bölgelerde görev yapan bir ajandır. Roger Ferris (Leonardo DiCaprio) son gizli görevinde ifşa olan sahte kimliğinden başka kimliği olmayan, hayatını güvenli telefon hattının diğer ucundaki duygudan yoksun sese emanet etmiş biridir. CIA’in kıdemli elemanı Ed Hoffman (Russell Crowe) lüks bir semtteki evinin oturma odasındaki dizüstü bilgisayarından, başının üzerinden geçen mermilerden korunmak için siper aldığı sırada dahi Ferris’in hareketlerini dikte ederek savaş yönetmektedir. Ortaya yeni çıkmış bir terörist lider, dünyanın en iyi istihbarat örgütlerini atlatarak dünya çapında bir bombalama kampanyası başlatmıştır. Onu kandırabilmek için, Ferris’in yeraltı finans örgütleri ve umutsuz şehitler arasına sızması, bunu yaparken de Ürdün Özel Operasyonlar Birliği’yle eğreti bir işbirliğine girmesi gerekecektir. Görevi onu Irak, Ürdün, Washington ve Dubai arasında getirip götürecektir. Ama Ferris, hedefine yaklaştıkça, kendini aynalarla dolu bir koridorda gibi hissedecektir çünkü müttefikler ancak son aldatmacalarında olduğu kadar iyidirler, ve güven, tüm taktiklerin en tehlikelisidir.

Popüler Yorumlar

dogukan35 26 Temmuz 2012, 01:25

Leonardo DiCaprio'nu o kadar heyecan dolu ve aksiyon filmlerini izledim ancak bu kesinlikle farklıydı.. Çünkü ana tema siyaset yada siyasi konular üzerineydi.. Ama beklemediğim kadar da merak uyandırıcı geldi bana.. Karakterin uçak yolculuklarını bu kadar çabuk yapmasını bir kenara koyarsak başka bir eleştirim yok film hakkında.. Buda zaten kaile alınmayacak bir detay.. Bilmiyorum belkide ilk onu izledim tarihleri farklı, ama bunla bir tutmayacak olsada New York'da 5 Minare'nin bazı yerleri buna çok benziyordu.. Ama neyse.. Filme tekrar dönecek olursa Russell Crowe çok konuşkan değil ancak filme önemli bir konuma sahip karakteri canlandırıyor.. Çok siyasi olaylara girmeyecem ama film gerçekten kendini izlettiriyor.. İncirlik üssünden de bahsediliyor ayrıca filmde.. Leonardo DiCaprio ayrıca polis rollerinde oynadımı nedense daha ilgi çekici geliyor bana.. İzlemenizi tavsiye ederim.. 8/10..!!

0 +13

RobertRobertDeNiro 09 Kasım 2012, 16:56

bu abd denilen dünyanın en aşağılık ülkesi dünyanın her yerinde bildiği oyunları oynuyor,karıştırıyor,sonrada bütün suçu müslümanlara yıkıyor.müslümanlığı bir tehdit gibi dünyaya lanse ediyor.bizlerde aptal gibi bu filmleri izliyoruz..

0 +5

Yorumlar

MehmetAydinn 06 Aralık 2014, 17:19

abartıldığı kadar güzel değildi izlerken sıkıldım ama yine izlenebilir 10/6

0 0

HElSENBERG 19 Kasım 2014, 22:13

Gerçekten güzel bir film sağlam bir senaryo izlemeyen çok şey kaybeder.

0 0

williamwal 14 Kasım 2014, 00:27

arkadaşlar filmlerde müslümanları terorist gibi gösteriyor diye şikayet ediliyor.. YANLIŞMI? elhamdüllah müslümanız ama islam her coğrafyada aynı yaşanmıyor ve yorumlanmıyor. Irakda facebook hesabı açtığı için kadını asanlar ve taş yağmuruna tutanlarda kendince MÜSLÜMAN. Başka görüşten, siyasi partiden olduğu için canlı canlı KAFA kesen işid üyeleride MÜSLÜMAN. Canlı bomba diye allaha kurban olucaz diye 100 kişiyi öldürenlerde sözde MÜSLÜMAN. Türkiyedeki müslümanlıkla doğuyu bir tutmayın. Ben amerikalılara hak veriyorum, bazı sözde müslümanlar dünyaya ne katmış. Araplar desen dünyanın en tembel, bütün gün yatan, Eşlerinin gözünün retinasına kadar kapatıp evden çıkartmayan ırk değilmi? Keşke herkes islamı türkiyedeki gibi yorumlasa ancak böyle değil..

0 +5

Syl 10 Kasım 2014, 21:21

''Cebiri siz icat etmiş olabilirsiniz.Ancak nasıl kullanılacağını öğrenen biziz.''

Filmde geçen bu replik, şuandaki Doğu-Batı farkını net bir şekilde ortaya koymuş diyebilirim.Bir şeyin temeli Doğu'dadır.Ancak Doğu bunu sadece temelde bırakır,geliştirmez.Ardından uyanık Batılılar gelir ve bunu nasıl kullanacağını öğrenir ve ardından kendi lehine işler çevirmek üzere Doğunun üstünde oynatır.Amerika'nın yıllardır süregelen Orta doğu sömürgesini oldukça objektif bir şekilde bizlere sunan Body of Lies, tam anlamıyla bir siyaset filmi.Sözde müslümanların İslam üzerinden oynadığı oyunları,ayetleri kendilerine göre çevirmeleri ve Emperyalist Batılılara yaptığı saldırılar.Aslında bir bakımdan film, hem bu Sözde İslamcıları hem de ABD'yi haklı çıkarıyor.Dediğim gibi Ridley Scott film boyunca oldukça objektif bir izlenim sağlamaya çalışmış.Senaryo işleyişi açısından film boyunca tam bir bütünlük sağlayamasa da, 2 ustanın mükemmel oyunculukları ve Ortadoğu atmosferi bu açığı kapatmaya yetiyor.Bizim ülkemizinde dahil olduğu ''Ortadoğu oyunları'' temalı filmi özellikle bu konularla ilgilenenlere tavsiye ederim.

8/10

0 +2

QuarTeL 04 Kasım 2014, 11:47

Filmi izledim ve çok beğendim yok efendim Müslümanları kötülüyorlar falan.
Dini herkes 4x4'lük yaşamıyor orta asyaya gidip görmeniz lazım diyebilirim

0 0
Daha Fazla Görüntüle