VİZYON TARİHİ 19 Aralık 2008
Body Of Lies (Yalanlar Üstüne)
PUAN 8.0 /10
Yapım : 2008 ABD
Tür : Aksiyon, Dram, Gerilim
Süre : 128 Dak.
Yönetmen : Ridley Scott
Senaryo : William Monahan
Favori : 1532 kullanıcının favori filmi
Facebook Paylaş

Film Özeti

O, ABD istihbaratının yeryüzündeki en iyi adamı, yakınındaki kimsenin hayatta kalamadığı, tehlikeli bölgelerde görev yapan bir ajandır. Roger Ferris (Leonardo DiCaprio) son gizli görevinde ifşa olan sahte kimliğinden başka kimliği olmayan, hayatını güvenli telefon hattının diğer ucundaki duygudan yoksun sese emanet etmiş biridir. CIA’in kıdemli elemanı Ed Hoffman (Russell Crowe) lüks bir semtteki evinin oturma odasındaki dizüstü bilgisayarından, başının üzerinden geçen mermilerden korunmak için siper aldığı sırada dahi Ferris’in hareketlerini dikte ederek savaş yönetmektedir. Ortaya yeni çıkmış bir terörist lider, dünyanın en iyi istihbarat örgütlerini atlatarak dünya çapında bir bombalama kampanyası başlatmıştır. Onu kandırabilmek için, Ferris’in yeraltı finans örgütleri ve umutsuz şehitler arasına sızması, bunu yaparken de Ürdün Özel Operasyonlar Birliği’yle eğreti bir işbirliğine girmesi gerekecektir. Görevi onu Irak, Ürdün, Washington ve Dubai arasında getirip götürecektir. Ama Ferris, hedefine yaklaştıkça, kendini aynalarla dolu bir koridorda gibi hissedecektir çünkü müttefikler ancak son aldatmacalarında olduğu kadar iyidirler, ve güven, tüm taktiklerin en tehlikelisidir.

Popüler Yorumlar

dogukan35 26 Temmuz 2012, 01:25

Leonardo DiCaprio'nu o kadar heyecan dolu ve aksiyon filmlerini izledim ancak bu kesinlikle farklıydı.. Çünkü ana tema siyaset yada siyasi konular üzerineydi.. Ama beklemediğim kadar da merak uyandırıcı geldi bana.. Karakterin uçak yolculuklarını bu kadar çabuk yapmasını bir kenara koyarsak başka bir eleştirim yok film hakkında.. Buda zaten kaile alınmayacak bir detay.. Bilmiyorum belkide ilk onu izledim tarihleri farklı, ama bunla bir tutmayacak olsada New York'da 5 Minare'nin bazı yerleri buna çok benziyordu.. Ama neyse.. Filme tekrar dönecek olursa Russell Crowe çok konuşkan değil ancak filme önemli bir konuma sahip karakteri canlandırıyor.. Çok siyasi olaylara girmeyecem ama film gerçekten kendini izlettiriyor.. İncirlik üssünden de bahsediliyor ayrıca filmde.. Leonardo DiCaprio ayrıca polis rollerinde oynadımı nedense daha ilgi çekici geliyor bana.. İzlemenizi tavsiye ederim.. 8/10..!!

0 +13

williamwal 14 Kasım 2014, 00:27

arkadaşlar filmlerde müslümanları terorist gibi gösteriyor diye şikayet ediliyor.. YANLIŞMI? elhamdüllah müslümanız ama islam her coğrafyada aynı yaşanmıyor ve yorumlanmıyor. Irakda facebook hesabı açtığı için kadını asanlar ve taş yağmuruna tutanlarda kendince MÜSLÜMAN. Başka görüşten, siyasi partiden olduğu için canlı canlı KAFA kesen işid üyeleride MÜSLÜMAN. Canlı bomba diye allaha kurban olucaz diye 100 kişiyi öldürenlerde sözde MÜSLÜMAN. Türkiyedeki müslümanlıkla doğuyu bir tutmayın. Ben amerikalılara hak veriyorum, bazı sözde müslümanlar dünyaya ne katmış. Araplar desen dünyanın en tembel, bütün gün yatan, Eşlerinin gözünün retinasına kadar kapatıp evden çıkartmayan ırk değilmi? Keşke herkes islamı türkiyedeki gibi yorumlasa ancak böyle değil..

0 +7

Yorumlar

frHtblt 15 Mart 2015, 00:59

Abd nin ortadoğu siyasetini en iyi konu alan filmi..sonuna kadar da sürükleyici..Leonardo Dicaprio bi yana Mark strong da karizma oynuyordu..

0 0

ilkarx 27 Şubat 2015, 00:00

''Orta doğuyu kimse sevmez '' kategorisinin önde gelen filmlerinden. Aksiyon ve kurgu çok iyi. Oyunculuklar çok iyi. Bizler açısından en olumsuz yani araplar ve ortadoğuyla ilgili tek bir iyi özellik yok. Güzel film arkadaşlar

0 0

ylmzrcp 05 Şubat 2015, 01:31

safve cahil müslümanlarla sömürgeci ve katil amerika arasındaki kanlı ilişkiyi gözler önüne seren bir film.10''7.5

0 0

yucelsinan_ozkartal 28 Ocak 2015, 20:32

yorumlara bakıyorum da harbiden bazılarının utanması lazım hiç yoktan DİCaprio abiden utanın adam "Kur-an'da masum insanları öldüren ve intihar edenlere yer yoktur" diyor ve siz müslümanları kötülüyor diyorsunuz bence yazdıktan sonra düşünüyorsunuz

0 +1

mehmet_bulut_5891 12 Ocak 2015, 20:27

güzel bir filmdi ama benim için en değildi. bir siyasi film olmasına rağmen anlayabildim film bu yönü ile çok iyi. leonardo di caprio ve russell crowe iyi oyunculuk sergilemişler. zaten filmi izleme sebebim bu ikili. hele Leonardo nun bir arapça konuşması var sanki kendi dili gibi... aslında önce filmin adı niye böyle diye düşünmüştüm ama sonunu izleyince anladım. herkese tavsiye ederim.

0 +1
Daha Fazla Görüntüle