Tüm Dünyada Ses Getirmiş Filmler Hakkında Bilmediğiniz Gerçekler

Dünden bugüne bütün dünyada ses getirmiş filmler hakkında bilinmeyenleri sizler için derledik. Evde Tek Başına, Terminatör, Titanik ve çok daha fazlası hakkında bilinmeyen gerçekler bu listede…

Evde Tek Başına filminde, Buzz'ın kız arkadaşını canlandıran oyuncu aslında bir kız değil, peruk takmış bir erkekti. Bunun sebebi ise yönetmen Chris Columbus'un, filmde geçen durumun bir kıza karşı çok kaba olacağını düşünmüş olmasıydı.    

Terminatör karakterini canlandırması için ilk başta O.J. Simpson düşünülmüştü. Fakat filmin senaristi ve yönetmeni James Cameron'a göre Simpson, insan-robot karışımı bir katil olmak için ''fazla iyi'' ve “dikkat çekici”  görünüyordu.

Michelle Pfeiffer’ın 1992 yapımı Batman Dönüyor filminde giydiği Kedi Kadın kostümü, vakumlu lateksten yapılmıştır. O kadar dar bir kostümdür ki Pfeiffer, bayılmamak için ara ara kostümü çıkarıp dinlenmek zorunda kalmıştır. Ayrıca yine kostümden dolayı kendi sesini bile duyamadığından, çok yüksek sesle konuştuğunda ona yönetmen Tim Burton yardımcı olmuştur.

1986 yapımı fantastik film İskoçyalı (Highlander)'da kılıçlardan kıvılcım çıkması için otomobil aküsü kullanılmıştır.

Iron Man filminde Terrence Howard, Iron Man karakterine hayat veren başrol oyuncusu Robert Downey Jr.'dan daha fazla ücret almıştır.

Esaretin Bedeli filminin orijinal hikayesinde yer alan Red karakteri normalde kızıl saçlı bir İrlandalı'dır. Bu yüzden filmde Red, İrlandalı olduğunu ama hiç siyahi İrlandalı'ya rastlamadığını söyler ve orijinal hikayeye atıfta bulunur.

2013 yapımı Lanetli Kan filminin senaryosu, Prison Break dizisinden tanıdığımız Wentworth Miller tarafından yazılmıştır.

Indiana Jones filminde, Indiana'nın babasını canlandıran Sean Connery gerçek hayatta Harrison Ford'tan 12 yaş büyük.

Favori romantik-dram filmlerimizden Not Defteri'nin Noah karakteri için yönetmenin yakışıklı olmayan birini istemesi üzerine bu role Ryan Gosling seçildi.

Titanik filminin meşhur Rose resmi, esasında filmin yönetmeni James Cameron tarafından çizildi.