Maymunlar Gezegeninde Savaş (Battle For The Planet Of The Apes)

Bilim Kurgu, Aksiyon, Macera | 96 dk.
6,9
61 oy

Maymunlar Gezegeninde Savaş Film Konusu

dünya maymunlarla insanlar arasında çıkan nükleer savaşta mahvolmuştur.her iki toplulukta kendi bölgelerinde yaşamakta iken birbirlerini fark ederler ve son birkez daha savaşacaklardır..

Maymunlar Gezegeninde Savaş Filmi Oyuncuları

John Huston
Roddy McDowall
Ricardo Montalban
Don Murray
Lou Wagner
Yönetmen: J. Lee Thompson
Yapım Yılı: 1973
Yapım Yeri: ABD

Foto Galeri

Tüm Fotoğraflar
Lou Wagner
Lou Wagner
Lou Wagner
Lou Wagner
Lou Wagner

Yorumlar

JCVD Artist - 14 Mart 2021, 09:46

İlk serinin 5. ve son filmi. "Gorilsiz bir maymunlar şehri için oyları Caesar'a verin" serini güzel şekilde 2.filmde ki mutasyona uğramış insanlara bağlanıyor ve akılsız insanlar ile akılsız maymunların getirdiği sonuçları hep beraber görüyoruz. Anlayamadığım kısım son kısmı son kısım insanlar ile maymunların eşit şekilde yaşadığını mutlu ve barış için de olduklarını değiştiriyor yani ilk filmde ki tomarda yazılanların tam tersi ya caesar geleceği değiştirdi yada mantık hatası yapıldı.

0
Hatice82 Dublör - 06 Mart 2021, 12:43

Çok iyi kurgulanmış,,dram yönü ise bambaşka.. Harika bir film.. 10/10

0
Fahri07 Dublör - 04 Mart 2021, 15:02

Harika bi devam filmi.Tüm seri süperdi.Mutlaka izlenmeli.10/8

0
teamyankee Dublör - 17 Nisan 2018, 13:42

Serinin son bölümünde Caesar, Lisa ile evlenmiş, maymunların ve kendilerine bağlı insanların yardımıyla kurduğu uygarlığın kralı olmuştur. Bir goril olan General Aldo, şempanze olan Caesar'ın yerine geçmek istemektedir. Aldo, Caesar'ın oğlunu öldürerek yasayı çiğnemiş ve bunun sonucunda Caesar tarafından öldürülmüştür. Filmde maymunlar ile radyasyona maruz kalıp yeraltında yaşayan mutant insanlar arasında bir savaş yapılır ve savaşı Caesar'ın stratejileri sonucu maymunlar kazanır. Bilim kurgu severlere tavsiye edebileceğim vasat üstü bir film.

1
acg1907 Jön - 05 Ocak 2018, 23:27

Fena degil

1
apesman Amatör - 03 Temmuz 2017, 16:22

paradoks dönüp dolaşıp kendi kuyruğunu yiyen ejderha misali 1. film sonuçtu sonraki 3 film ise adımları o sona ulaşırken ki döngüyü ortaya koyuyor. 2. filmi seriden bağımsız tutuyorum çünkü konu bakımından ilk yarı birinci filmin aynısı olarak işliyor ve sıkıyor. aslında orijinal hikaye bazında bakılırsa Pierre Boulle'nun aynı adlı kitabına en uygun film kısmende olsa 2001 tim burton yapımıdır ancak hikayeyi alıp geliştirerek bir korku gerilim klasiğine çevirmekte gayet başarılı olmuştur senarist. Ayrıca kitabını okuyan biri olarak aynı kurguyla beyaz perdeye yansıtmanın zorluğunu da gördüm. yeni seriden bahsetmek gerekirse kısaca ters düz edilerek yani sondan başa kurgulanarak çekilen klasik seriyi bu sefer düz baştan sona izliyoruz klasik seride bu akış aslında biarazda ilk filmde bütün hikayeyi ve sonu verdiklerinden dolayı doğal seyrinde gelişmişti ve seyirciye birazda gerilim havası veriyordu yeni seride bu düz akıştan ötürü ve teknolojiden ötürü görsellik ve aksiyon bu boşluğu doldurmaya çalışıyor. seriyi değerlendirmek gerekirse 1. film favorim sonra 4, 5 ,3 2'yi hala sevemem açıkçası ve uzaylı eklemek fikri çok komik gelmişti bana hatta ayrı bir film olarak konuşmam gerekse tam bir parodi filmiydi gülmekten yerle yatmak deyimini kahkaha atarken kanepeden düşerek yaşadığım fildir ikinci yarıda

1
FORHAN Jön - 22 Mayıs 2017, 08:32

Serinin tamamını tekrar baştan seyrettim ilk filmin ardından olağanüstü gelişmeler ile muhteşem bir seri olacağı düşüncesi ile hep aklımda kalmış olan yapımlar biraz hayal kırıklığı yarattı bende. İlk film ise kesinlikle çok yaratıcı ve muhteşem .

1
Sinematoloji Amatör - 12 Ocak 2016, 13:04

Acaba diyorum seriye dünyayı hiç mi karıştırmasalardı..ama bir yerde senaryo tıkanıyor ve değişiklik gerekiyor.sanırım iyi olacağını düşündüler ama maalesef ilk filmin yerini hiç biri tutmadı.ama işin içinde maymunlar olunca izlemeye devam..

0
filiznur Amatör - 17 Haziran 2015, 14:23

senaryo bakımından günümüzde çekilen serinin 2. filmini andırıyor

0
kerem_kose_90 Amatör - 10 Nisan 2015, 21:46

seri başarısız bir filmle bitirdi yeri geldi uyukladım.. başarılı bir seri değildi ama yeni serisi daha çok beğeniceğimi tahmin ediyorum

1