ABD'de Film Oyuncuları Birliği'nin her yıl dağıttığı SAG (Screen Actors Guild) Ödülleri’nin 24.’sü için belirlenen adaylar açıklandı.
Televizyon ödüllerinde Netflix yapımları 19 adaylık elde etti. Kazananların ödülleri, 21 Ocak 2018’de Los Angeles’ta düzenlenecek törenle sahiplerini bulacak.
İşte kategoriler ve adayların listesi:
(Sinema)
En İyi Erkek Oyuncu
Timothée Chalamet, Call Me By Your Name
James Franco, The Disaster Artist
Daniel Kaluuya, Get Out
Gary Oldman, Darkest Hour
Denzel Washington, Roman J. Israel, Esq.
En İyi Kadın Oyuncu
Judi Dench, Victoria & Abdul
Sally Hawkins, The Shape of Water
Frances McDormand, Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
Margot Robbie, I, Tonya
Saoirse Ronan, Lady Bird
En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu
Steve Carell, Battle of the Sexes
Willem Dafoe, The Florida Project
Woody Harrelson, Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
Richard Jenkins, The Shape of Water
Sam Rockwell, Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu
Judi Dench, Victoria & Abdul
Sally Hawkins, The Shape of Water
Frances McDormand, Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
Margot Robbie, I, Tonya
Saoirse Ronan, Lady Bird
En İyi Oyuncu Kadrosu
The Big Sick
Get Out
Lady Bird
Mudbound
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
(Televizyon)
Mini Dizi ya da TV Dizisi En İyi Erkek Oyuncu
Benedict Cumberbatch, Sherlock: The Lying Detective
Jeff Daniels, Godless
Robert De Niro, Wizard of Lies
Geoffrey Rush, Genius
Alexander Skarsgard, Big Little Lies
Mini Dizi ya da TV Dizisi En İyi Kadın Oyuncu
Laura Dern, Big Little Lies
Nicole Kidman, Big Little Lies
Jessica Lange, Feud
Susan Sarandon, Feud
Reese Witherspoon, Big Little Lies
TV Dram Dizisi En İyi Erkek Oyuncu
Jason Bateman, Ozark
Sterling K. Brown, This Is Us
Peter Dinklage, Game of Thrones
David Harbour, Stranger Things
Bob Odenkirk, Better Call Saul
TV Dram Dizisi En İyi Kadın Oyuncu
Millie Bobby Brown, Stranger Things
Claire Foy, The Crown
Laura Linney, Ozark
Elisabeth Moss, The Handmaid’s Tale
Robin Wright, House of Cards
TV Komedi Dizisi En İyi Erkek Oyuncu
Anthony Anderson, Black-ish
Aziz Ansari, Master of None
Larry David, Curb Your Enthusiasm
Sean Hayes, Will & Grace
William H. Macy, Shameless
Marc Maron, GLOW
TV Komedi Dizisi En İyi Kadın Oyuncu
Uzo Aduba, Orange Is The New Black
Alison Brie, GLOW
Jane Fonda, Grace and Frankie
Julia Louis-Dreyfus, Veep
Lily Tomlin, Grace and Frankie
Yaşam Boyu Onur Ödülü: Morgan Freeman